Edycja 2016

Partnerzy i sponsorzy
Harmonogram

Trzecia edycja Oblicza odbyła się w dniach 13-15 maja 2016. Organizatorem konferencji było Koło Naukowe Matematyków UAM oraz Koło Matematyki i Informatyki Stosowanej UAM. Edycja ta była wyjątkowa pod kilkoma względami. Po pierwsze, wzięło w niej udział około 120 osób z całej Polski, a liczba referatów wyniosła około 60 (były one podzielone na trzy równoległe sesje). Oznacza to, że nasza konferencja była największą konferencją tego typu w Polsce! Po drugie, po raz pierwszy odbyła się sesja licealna – w sobotę jedna z sesji przeznaczona była dla licealistów. Po trzecie, po konferencji wydana została broszura, zawierająca teksty części z referatów.

Wydanie broszury oraz zorganizowanie sesji licealnej możliwe było dzięki wsparciu Poznańskiej Fundacji Matematycznej w ramach projektu Potęga matematyki realizowanego dzięki środkom finansowym otrzymanym od Miasta Poznań.

W przygotowanie konferencji zaangażowane były w szczególności następujące osoby:

Dziękujemy również pomocnikom za pomoc podczas konferencji, Magdzie Kuchcie, która wykonała dla nas plakat oraz Aleksandrze Lubereckiej, która udokumentowała konferencję zdjęciowo (zdjęcia można znaleźć na naszym profilu na facebooku).

W konkursach na najlepszy referat i plakat zwyciężyli:

Najlepsze referaty:

I miejsce - “Najlepszy trik karciany na świecie – rzecz o potędze permutacji” – Kamil Szymon Jadeszko (Politechnika Białostocka)
II miejsce – “Big Data a Analiza Danych Funkcjonalnych” – Maria Skupień (Politechnika Krakowska)
III miejsce – “Obiekty de Bruijna odporne na przewracanie” – Maciej Biesek (UAM)

Najlepsze plakaty:

I miejsce – “Zbiory Gerszgorina i Brauera danej macierzy” – Alicja Wróbel (Politechnika Śląska)
II miejsce - “Grupy warkoczy” – Agnieszka Stelmaszyk, Tomasz Śmierzchalski (UAM)
III miejsce – “Tam, gdzie matematyka, sztuka i magia łączą swoje siły czyli zaskakujące fakty o origami” – Barbara Ciesielska, Agnieszka Kowalczyk (UJ)