Trzecia edycja Oblicza odbyła się w dniach 13-15 maja 2016. Organizatorem konferencji było Koło Naukowe Matematyków UAM oraz Koło Matematyki i Informatyki Stosowanej UAM. Edycja ta była wyjątkowa pod kilkoma względami. Po pierwsze, wzięło w niej udział około 120 osób z całej Polski, a liczba referatów wyniosła około 60 (były one podzielone na trzy równoległe sesje). Oznacza to, że nasza konferencja była największą konferencją tego typu w Polsce! Po drugie, po raz pierwszy odbyła się sesja licealna – w sobotę jedna z sesji przeznaczona była dla licealistów. Po trzecie, po konferencji wydana została broszura, zawierająca teksty części z referatów.
Wydanie broszury oraz zorganizowanie sesji licealnej możliwe było dzięki wsparciu Poznańskiej Fundacji Matematycznej w ramach projektu Potęga matematyki realizowanego dzięki środkom finansowym otrzymanym od Miasta Poznań.
W przygotowanie konferencji zaangażowane były w szczególności następujące osoby:
- Eliza Jackowska
- Katarzyna Taczała
- Aleksandra Kaim
- Zofia Nowacka
- Katarzyna Donaj
- Tomasz Dwojak
- Jędrzej Garnek
- Paweł Płaczek
- Andrzej Kokosza
- Rafał Bystrzycki
- Justyna Banaszak
- Agnieszka Stelmaszyk
- Kamil Sikorski
Dziękujemy również pomocnikom za pomoc podczas konferencji, Magdzie Kuchcie, która wykonała dla nas plakat oraz Aleksandrze Lubereckiej, która udokumentowała konferencję zdjęciowo (zdjęcia można znaleźć na naszym profilu na facebooku).
W konkursach na najlepszy referat i plakat zwyciężyli:
Najlepsze referaty:
I miejsce - “Najlepszy trik karciany na świecie – rzecz o potędze permutacji” – Kamil Szymon Jadeszko (Politechnika Białostocka)
II miejsce – “Big Data a Analiza Danych Funkcjonalnych” – Maria Skupień (Politechnika Krakowska)
III miejsce – “Obiekty de Bruijna odporne na przewracanie” – Maciej Biesek (UAM)
Najlepsze plakaty:
I miejsce – “Zbiory Gerszgorina i Brauera danej macierzy” – Alicja Wróbel (Politechnika Śląska)
II miejsce - “Grupy warkoczy” – Agnieszka Stelmaszyk, Tomasz Śmierzchalski (UAM)
III miejsce – “Tam, gdzie matematyka, sztuka i magia łączą swoje siły czyli zaskakujące fakty o origami” – Barbara Ciesielska, Agnieszka Kowalczyk (UJ)